top of page

GIDA VE AMBALAJ

Ambalaj ve Etiket Tasarımı Sarp Matbaa Etiket

Ambalaj ve Etiket Tasarımı

SARP etiket olarak, Türkiye’de dijital tasarım konusunda profesyonel bir işçiliği sanatla buluşturan firmamız, ambalaj tasarım başlığını kusursuz hizmetlerle güçlendirmektedir.

 

Özellikle kutu ambalajı tasarımı işlemleri, son dönemlerde pek çok ürünün ön plana çıkıp markalaşma konusunda daha hızlı sonuçlara erişmesini destekleyecek türden aşamalara dönüşmüştür.

 

Firmamız aynı zamanda ürün etiketi ambalajlarının dizayn çalışmasını en iyi şekilde yapmaktadır. Piyasaya çıkaracağınız ürünün dış görünüşü satış performansını yarı yarıya etkilemektedir.

Etiket Üretimi

İhtiyacımız olan herhangi bir ürünü satın aldığımızda üzerindeki değişik genişlikteki çubuklar dikkatimizi çekmiştir. Bu siyah-beyaz, sayılı çubuklar bütününe barkod denir.
Gün içinde en az bir kere bir barkodla karşılaşırız. Satın aldığımız her üründe, hâlihazırda kullanımda bulunduğumuz her eşyanın arka yüzünde bir barkod bulunur. Kasadan geçen her ürün, kasiyer tarafından okutulduktan sonra paketlenir. Sıradan bir etiket olarak gördüğümüz bu çubuklar ve sayılar aslında içerisinde birçok şey barındırıyor.

Ürünün üzerinde bulunan bu kodlar, bilgisayara önceden tanıtılmıştır. Altında yazan 13 haneli rakam ile kodlandırılan ürün, bilgisayara girildiği anda ürünle ilgili birçok bilgi ekrana düşer. Bu bilgiler içerisinde; stok kodu, ürün kodu, ürün fiyatı, içerik, seri numarası gibi konular bulunur.

bottom of page