top of page

TEKSTİL ETİKETLERİ

Karton Etiket

Karton Etiket; beden bilgileri, marka bilgileri, kumaş türü hakkında bilgiler, yıkama özellikleri ve kullanma talimatları gibi bilgilerin yer aldığı karton etiket modelleri ürünlerin üzerine ip, kurdele ya da plastik sicimle eklene bildiğinden ürünler üzerindeki deformasyonu en aza indirmesi yönüyle sıklıkla tercih edilmektedir. Karton etiket farklı karton kalitelerine göre değişiklik göstermektedir.

 

Ürünle birlikte sunulan karton etiketler müşteriler tarafından dikkat çeken bir etiket seçimi olabilir.

Profesyonel etiket çözümleriniz ve karton etiket ürünleriniz için bizimle iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Karton Etiket Sarp Matbaa Etiket

Barkod Etiketi

İhtiyacımız olan herhangi bir ürünü satın aldığımızda üzerindeki değişik genişlikteki çubuklar dikkatimizi çekmiştir. Bu siyah-beyaz, sayılı çubuklar bütününe barkod denir.
Gün içinde en az bir kere bir barkodla karşılaşırız. Satın aldığımız her üründe, hâlihazırda kullanımda bulunduğumuz her eşyanın arka yüzünde bir barkod bulunur. Kasadan geçen her ürün, kasiyer tarafından okutulduktan sonra paketlenir. Sıradan bir etiket olarak gördüğümüz bu çubuklar ve sayılar aslında içerisinde birçok şey barındırıyor.

Ürünün üzerinde bulunan bu kodlar, bilgisayara önceden tanıtılmıştır. Altında yazan 13 haneli rakam ile kodlandırılan ürün, bilgisayara girildiği anda ürünle ilgili birçok bilgi ekrana düşer. Bu bilgiler içerisinde; stok kodu, ürün kodu, ürün fiyatı, içerik, seri numarası gibi konular bulunur.

bottom of page